Wiedza w fotografii
This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wiedza w fotografii


Balans w fotografii to jest temat, który dzisiaj poruszymy. Równowaga jest jedną z najmniej dyskutowanych zasad dobrej fotografii, ale jest chyba najważniejsza. Fotografowie, świadomie lub nie, podejmują ważną decyzję dla każdego obrazu: czy kompozycja powinna być zbalansowana czy niezrównoważona? W pewnym stopniu każde istniejące zdjęcie ma elementy równowagi i nierównowagi, co czyni tę kwestię kluczową dla fotografów, którzy chcą poprawić balans swoich zdjęć na najbardziej podstawowym poziomie. Ramy jest to technika, którą można wykorzystać, gdy chce się zwrócić uwagę na coś na zdjęciu. Określając scenę lub obiekt, na przykład za pomocą okna lub łuku, kierujesz wzrok na główny punkt ogniskowania. Niezależnie od tego, czy robisz portret dziecka, czy portret grupowy, ustaw aparat w najszybszym ustawieniu migawki. Nie musisz robić zdjęć samym spustem migawki, ale nagrywanie w krótkich seriach zapewni uchwycenie ulotnego zakresu wyrażeń. To także zwiększa twoje szanse na zrobienie ujęcia, w którym oczy wszystkich są otwarte w portrecie grupowym. Nawet jeśli nie uchwycisz wszystkich oczu otwartych lub ich uśmiechających się osób, posiadanie wielu ujęć ułamków sekundy od siebie oznacza, że możesz łatwo zamienić twarze w Photoshopie.


Lewy/prawy podział jest jedynym na twoich zdjęciach, który naprawdę ma znaczenie pod względem równowagi - równowaga górnego i dolnego zakresu obrazu ma niewielki wpływ na to, jak wyważony obraz jest wyświetlany. W ten sam sposób postrzegamy innych ludzi jako z grubsza symetrycznych, chociaż dotyczy to tylko lewej i prawej osi. W związku z tym możesz mieć zdjęcie, w którym wszystkie obiekty znajdują się u dołu i nadal można je wyrównać, jeśli lewa i prawa połówka są równe pod względem wizualnym.

Polecam fotografa na sesje ciążowe - http://fotomama.wroclaw.pl/

Podczas sesji zdjęciowej z klientem musisz być kreatywny i komunikatywny. Oznacza to nawiązanie kontaktu wzrokowego, zaangażowanie i słuchanie Twojego modela. Czasem rób krótkie przerwy, obniżaj aparat i bądź człowiekiem, zagadaj coś. Podnieś kamerę, by uzyskać zdecydowane ujęcie. Ale pamiętaj, aby ją obniżyć, tak jakbyś zbliżał się do powietrza, by sprawdzić się z obiektem. Nie traktuj swoich modeli jak eksperymentu naukowego pod mikroskopem. Komunikacja z modelami pokazuje im szacunek, wyrównuje pole gry pod względem dynamiki mocy i uspokaja ich. W ten sposób uzyskasz znacznie bardziej naturalne obrazy.

Szybki Kontakt

Fotolias
Telefon: 660 881 345
E-mail: biuro@fotolias.cba.pl